WartościoweGry.pl – Rozwijaj sprawności swoich pracowników i… daj im czas na relaks!

WartościoweGry.pl – Rozwijaj sprawności swoich pracowników i… daj im czas na relaks!

Ostatnio pisaliśmy o tym, dlaczego gry są atrakcyjnym narzędziem szkoleniowymgra jest formułą wyjątkowo efektywną, zwłaszcza dla pokolenia, które wychowało się na grach komputerowych i dla którego gry są kojarzone z rozrywką, sprzyja szybkiemu przyswajaniu wiedzy, przestrzeganiu określonych reguł i polepszaniu współpracy. 

Dzisiaj przedstawiamy Wam sklep internetowy WartościoweGry.pl – łączący zamiłowanie do gier planszowych i chęć wprowadzania dobrych zmian. Zrezygnuj z wirtualnej rzeczywistości i buduj relacje w wartościowy sposób!

W sklepie znajdzecie te najbardziej wartościowe planszówki, nie tylko ze specjalnym przeznaczeniem dla rodzin, przyjaciół, małżonków ale również właśnie dla firm jako narzędzia do teambuildingu i na szkolenia. Gry planszowe w firmach – to zajęcie budujące relacje, a także rozładowujące napięcie. Można wykorzystać je na firmowych spotkaniach integracyjnych. Nawet 15 minutowa przerwa w pracy na tego typu rozluźnienie, wpływa korzystnie na dalszą pracę zespołu.

W sklepie WartościoweGry.pl znajdziecie unikalną kategoryzację, która pozwoli z maksymalną dokładnością odpowiedzieć na wasze preferencje! Na przykład szukając gry dla firmy, możesz wybrać interesujące Cię sprawności, które chcesz rozwijać/szlifować u swoich pracowników.
Wybierz grę ze względu na rozwijane sprawności – pamięć, opanowanie, radzenie sobie z porażką, refleks, relacje, rozwiązywanie konfliktów, spostrzegawczość, wyobraźnia przestrzenna, wyrażanie emocji, komunikacja, koncentraja, koordynacja, kreatywność, logiczne myślenie, myślenie lub negocjacje. Możesz ustalić
materiał z jakiego wykonana jest gra., nośnik (karty, pionki, kostki itp.) , liczbę osób a nawet dynamikę gry. To tylko niektóre z możliwości tego sklepu. Celem tej typologizacji jest wyjście naprzeciw klientom, którzy kupując przez Internet nie mogą wziąć do ręki opakowania danej gry. Stacjonarnie sklep mieści się w Lublinie – przy ulicy Lubartowskiej 77.

 

 

WartościoweGry.pl oferuje gry abstrakcyjne – uczestnicy przenosząc się w abstrakcyjne środowisko mają możliwość porzucenia wzorców myślowych, jakimi kierowali się dotychczas podczas pracy w firmie i pobudzić kreatywne myślenie – oraz gry strategiczne pozwalające na zwiększenie świadomości strategicznego myślenia i długofalowych planów. Gry nie tylko rozwijają umiejętności i budują charakter ale także rozluźniają. Dobry pracownik musi być zrelaksowany – wiedzą o tym doskonale tacy giganci jak Google, w którego siedzibie znajduje się miejsce do skateboardingu, w Facebooku miejsce dla DJ’a, a w AOL stoły bilardowe. 

Jak wynika z przeprowadzonego przez Draugiem Group w 2014 r. badania, by długo i ambitnie wykonywać zadania na najwyższym poziomie, musimy pozwalać sobie na krótki odpoczynek w trakcie pracy. Najwyższą produktywność osiągamy bowiem pracując 52 minuty bez przerwy, a następnie pozwalając sobie na długie 17 minut relaksu.
Zwłaszcza osobom młodym takie przerwy pomagają w zachowaniu zdrowia, umożliwiając im redukcję stresu. Badania CFP Board (2015), dowodzi, że aby poradzić sobie z napięciem, muszą one zająć się czymkolwiek, co umożliwi im choćby chwilowy relaks (np. zakupy, oglądanie telewizji, gry).”

Poniżej tylko przykładowe gry z asortymentu sklepu WartościoweGry.pl rozwijające wybrane przez nas sprawności. Wybierz coś dla swojej firmy na www.wartosciowegry.pl

Negocjacje

Catan: Kupcy i Barbarzyńcy
Catan: Kupcy i Barbarzyńcy

Wprowadza bardziej skomplikowany aspekt ekonomiczny, a na jego tle kształtuje cztery różne scenariusze do wyboru.

Catan: Miasta i Rycerze

Catan: Miasta i Rycerze

Mimo dodatkowych zadań nie możesz jednak zapomnieć o swoim celu – rozwoju osady.

Fasolki

Fasolki

Fasolki to pełna humoru, dynamiczna gra negocjacyjna, zamknięta w rozmiarach podwójnej talii kart.

 Kreatywność

Story Cubes: Baśnie

Story Cubes: Baśnie

Story Cubes: Baśnie to dodatkowe trzy kostki, które urozmaicają rozgrywkę z podstawowym zestawem, ale z powodzeniem mogą też zostać wykorzystane samodzielnie. Opowiedź innym swoją baśń!

Tajniacy

Skojarzenia na poziomie językowej abstrakcji. „Tajniacy” – inteligentna gra słowna dla wymagających!

Koncept

„Koncept” to gra, która pobudzi nawet najbardziej zaspane szare komórki. Idealna na spotkania i imprezy.

Radzenie sobie z porażką

Palce w pralce

Palce w pralce

Zapewnia doskonałą integrację w grupie, rozwija koordynację psychoruchową, wyczucie rytmu.

Splendor (edycja polska)

Splendor (edycja polska)

„Splendor”- oryginalna gra dla amatorów zrównoważonej rywalizacji.

Zakazana Wyspa

Zakazana Wyspa

Właśnie udało nam się odnaleźć legendarną wyspę… Jednak docieramy tam, gdy lądowi grozi zatopienie.

 

Zadbaj o swoich pracowników i zorganizuj im kącik gier lub spotkania integracyjne z ich użyciem, a sam zobaczysz pozytywne efekty – jak pozwalają rozwijać się Twoim pracownikom, pobudzają kreatywność, integrują i relaksują.

Bierz przykład z najlepszych i zainspiruj się –TOP 10: Strefami relaksu w nowoczesnych biurach. W zestawieniu zdjęcia z takich firm jak Google, Allegro i mBank. Gry planszowe są idealnym wyposażeniem takiej strefy.

 

Joanna Drabik

Źródła:
WartościoweGry.pl
Izabela Marczak, Dobry pracownik musi być zrelaksowany, Inn Poland