Dlaczego warto opowiedzieć o swojej firmie w Nagraj biznes ?

Dlaczego warto opowiedzieć o swojej firmie w Nagraj biznes ?

Dawno, dawno temu, przed erą Facebooka ludzie czytali zacne książki i cenili prywatność. Nie było wtedy społeczności, które mogłyby nas tak bezwzględnie tej anonimowości pozbawiać  . Od pewnego jednak czasu, kiedy  mówisz Apple – myślisz Steve Jobs, mówisz Microsoft – myślisz Gates. Ludzie – Marki, którzy odnieśli sukcesy, potrafili dzielić się swoja historią marketingową i robili to po mistrzowsku. Udajmy się na nasze rodzime podwórko, gdzie strategią tą posługują się: Michał Sadowski (Brand24), Michał Górecki (Koszulkowo.com), czy Tomasz Fiedoruk (Zenbox). Dzisiaj, istnienie w mediach społecznościowych, pokazywanie Siebie, opowiadanie swojej historii – to jeden z elementów wzbudzania zaufania wśród grupy docelowej. Pokaż swoją twarz  –  a pomoże Ci to w kształtowaniu trwałej więzi. 

atakod

Żyjemy w czasach, kiedy świadomość emocjonalna ludzi wchodzi na wysoki level. Zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej poszukujemy czegoś więcej. Naszym potencjalnym klientom zależy na  ludziach z „krwi i kości”. Badania pokazują, że najczęściej zatrudniamy ludzi, których lubimy, robimy interesy z tymi, których obdarzyliśmy sympatią. Opowiadanie swojej historii przed kamerą daje możliwość zbliżenia się do swoich potencjalnych klientów. Wyjaśnienie skąd się wziął pomysł, pokazanie swojej motywacji pozwala „uczłowieczyć” markę. Czyż nie jest wtedy łatwiej  ocenić, czy z tą konkretnie osobą chcę prowadzić interesy ?

Video marketing działa inaczej niż reklama telewizyjna, która można scharakteryzować jako “jednokierunkowe wpychanie komunikatu prosto w gardło klienta” (cytat Gary Vaynerchuk). Tworzenie video w Internecie stawia przede wszystkim na tworzenie interakcji z odbiorcami. Treść wizualna wywołuje emocje  (zaufanie, ciekawość, śmiech), których nie uda się przekazać za pomocą tekstu. Badania mówią że,  internautom coraz trudniej  skupić się na słowie pisanym. Świat online kształtuje nawyk sięgania do komunikacji obrazkowej, także  tej w formie video. Marki coraz częściej będą musiały pokazywać  “ruchome obrazki”, żeby docierać do swoich odbiorców.

Nagraj biznes powstał wiec z myślą o nowej jakości marketingu, czyli tworzeniu relacji pomiędzy marką a klientami. Jest również odpowiedzią na wzrastające zainteresowanie treściami video. Wywiady nagrywane dla naszych klientów ukarzą się na stronie Nagraj Biznes, będą również promowane w mediach społecznościowych Facebook, Twitter, Tumbir, Youtoube, Linkedin. Poprzedzone zostaną krótkim i dynamicznym promo  pokazującym nagranie „od kuchni”.

Jedną z możliwości jest zamieszczenie materiału wideo w zakładce „O nas” lub „Współpraca”.

New Infographic (3)

Budując markę usług profesjonalnych należy wiedzieć, że buduje ją nie tylko wysoki  poziom usług , ale również sympatia do ludzi, którzy ją stworzyli. Ludzie wracają tam, gdzie profesjonalizm stoi na równi z ludzką życzliwością. Pamiętajmy też, że świat się dynamicznie zmienia. Jeśli chcemy iść do przodu musimy dotrzymać mu tępa. A Wy, jakie treści video chętnie oglądacie ?
Jeśli, spodobał Ci się ten artykuł i chcesz poznać naszą  ofertę, napisz do nas na kontakt@nagrajbiznes tv.