35 edycja Klubu Sponsora – Konferencja „Wymiary marketingu. Drogi dotarcia do klienta”

35 edycja Klubu Sponsora – Konferencja „Wymiary marketingu. Drogi dotarcia do klienta”

20 listopada  Klub Sponsora, we współpracy z INB  Marketing, zorganizował konferencję, która skupiła w jednym miejscu przedsiębiorców oraz organizatorów eventów. Konferencja „Wymiary marketingu. Drogi dotarcia do klientadotyczyła szeroko pojętego marketingu, promowania firm oraz wydarzeń, a całe wydarzenie odbyło się w pięknych wnętrzach Hotelu Victoria. Wśród zaproszonych gości znalazły się prawdziwe perły świata marketingu oraz biznesu.

Ela Fijołek

Dariusz Donica – Dyrektor Departamentu Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiegomówił o promocji regionu lubelskiego. W swoim wystąpieniu podkreślał jak ważne jest wspieranie lokalnego rynku poprzez działania promocyjne oraz organizowanie różnych eventów. To dzięki współpracy z regionalnymi przedsiębiorcami województwo lubelskie może skutecznie budować swoją markę.

Każdą złotówkę potraktowaliśmy jako odrębny powód, aby lokalny biznes wypromować.”

Ideą budowania Marki Lubelskie jest przede wszystkim jej przełożenie na lokalne produkty, aby Lubelskie kojarzyło się na pierwszym miejscu z jakością. Już 37 lokalnych firm może pochwalić się takim certyfikatem. Urząd Marszałkowski prowadzi wiele akcji mających na celu budowanie pozytywnego wizerunku. Stworzono  m. in akcje  takie jak „Kupujmy Lubelskie Produkty”, czy „Siła jest w nas”.

Darek Donica

Elżbieta Fijołek – założycielka i koordynatorka Klubu Sponsora oraz właścicielka Giełdy Eventów, opowiadała o społeczności, oraz misji tych przedsięwzięć. Główna idea jaka przyświeca tym cyklicznym spotkaniom, to łączenie ludzi oraz środowisk, które na co dzień nie mają możliwości poznania się. Dzięki takim wydarzeniom tworzą się wielokierunkowe działania pomiędzy sponsorami a organizatorami, które później przeradzają się w owocną współpracę. Ale idea to nie wszystko. Działania Klubu mają swoje odzwierciedlenie w statystykach: 50 przedsiębiorców w ścisłym gronie, 40 partnerów, około 300 gości.

Tomasz Sieńko – reprezentował grupę Lubelskie.lu, współwłaściciel Zwiedzaj Lubelskie oraz marek wspierających lokalny sektor biznesowy. W swoim wystąpieniu opowiedział o konkretnych działaniach przyczyniających się do promocji regionu lubelskiego oraz przedsiębiorstw.

lubelskie

Firmy.lu jest pierwszą w Polsce platformą, która skupia w sobie marki województwa lubelskiego. To baza firm, pozwalająca na zaistnienie w świecie biznesu.

Premia.lu to system, który umożliwia skorzystanie ze zniżki. Karta pozwalająca pozyskać szersze grono odbiorców, która przede wszystkim ma kojarzyć się z jakością.

Zwiedzaj lubelskie to największy portal województwa lubelskiego. Wirtualna przestrzeń, w której można zwiedzać aż 1 500 miejsc należących do województwa lubelskiego.

Pierwsza w Polsce oraz Lublinie aplikacja wirtualnych możliwościczyli okulary, pozwalające przenieść się w wybrany zakątek województwa lubelskiego. Ma przede wszystkim zachęcić ludzi do odwiedzenia lubelszczyzny, danej firmy czy lokalu.

Lublin 112 jest portalem informacyjnym, dzięki któremu każdy człowiek może śledzić na bieżąco wydarzenia w lubelskim. Ma ponad 5 mln odsłon, oraz 40 tys. Osób, które codziennie, chociaż raz odwiedza portal.

Grzegorz Szczytowski – współwłaściciel Vena Art udzielił praktycznych wskazówek dotyczących budowania zaufania wobec marki. Jedną z nich jest e-marketing. Jednak, aby nasz przekaz był skuteczny, musi być dopasowany nie tylko do grupy odbiorców, ale również do każdej pojedynczej jednostki, zaś personalizacja przekazu, to klucz do skutecznej komunikacji z klientem. Warto również w swoich działaniach zwrócić uwagę na media społecznościowe, które nie przyniosą korzyści sprzedażowych, ale są skutecznym narzędziem do budowania wizerunku firmy. Podczas swojego wystąpienia zwrócił również uwagę na zagadnienie marketingu taktycznego. Rynek charakteryzuje się zmiennością, dlatego firma powinna poszukiwać oryginalnych rozwiązań, nowych sposobów dotarcia do klienta.

VenaArt

Podstawą naszych działań jest elastyczność. Cały czas musimy wiedzieć o tym, że rynek może nas zaskoczyć”

Michał Janiszek – właściciel INB Marketing opowiadał o potrzebie inwestowania w rozbudowany marketing internetowy. Nie wystarczy tylko stworzenie strony internetowej własnej marki, aby klienci kupowali dany produkt. Michał udzielił praktycznych wskazówek jak można pokazać grupie docelowej obecność naszej marki w internecie. Niezwykle ważnym działaniem jest jej pozycjonowanie, jednak nie wszytstkie media działają w ten sam sposób. Reklamując się na Facebooku, marka musi wzbudzić zainteresowanie Internautów, stworzyć od początku swój wizerunek zaś wyszukiwarka Google skupia odbiorców, którzy już mają zapotrzebowanie na nasz produkt. Michał zwrócił także uwagę na niezwykle istotny aspekt, jakim jest zaufanie klientów, które można zdobyć skupiając się na kompleksowych działaniach poprzez wideomarketingreklamę natywną czy emailmarketing.

fijołek

Jeżeli chcesz być ekspertem, ikoną swojej marki zacznij się promować.”

Andrzej Hałabis – prezes „Diament” Sp. z o.o. który zaznaczył, że rozwój osobisty, to nie tylko pojedyncze działanie, ale suma różnych aspektów życia. Aby być silnym człowiekiem należy skupić swoją uwagę na następujących obszarach: ciało, czyli odpowiednie odżywianie oraz ćwiczenia fizyczne, umysł, czyli poświęcenie kilkunastu minut dziennie na lekturę, która zmobilizuje nas do działania, oraz finanse, czyli wyrobienie w sobie nawyku oszczędzania oraz inwestowania.

hałabis

Nawyk oszczędzania to płacenie sobie, a inwestowanie to udział w sukcesie innych”

Tomasz Frankowski – były reprezentant Polski w piłce nożnej, pięciokrotny mistrz Polski, król strzelców, przekazał swoje doświadczenia związane z kreowaniem marki osobistej.W jaki sposób porażki kształtują człowieka? Życie zawodowego sportowca to nie tylko pasmo sukcesów, ale przede wszystkim ciężka praca, walka z przeciwnościami, oraz własnymi słabościami. Nieustanne udowadnianie otoczeniu swoich umiejętności. Swoją historią zachęcał do tego, aby stawiać sobie ambitne cele, a następnie systematycznie je realizować.  Dopiero takie działanie pozwoli na bycie mistrzem w każdej dziedzinie.

Franek

Tekst – Dorota Pawelec, Sylwia Knieć